Recent News
Osiem wskazówek życiowych

1. Cele życiowe

Wyznaczenie sobie odpowiednich celów jest pierwotne, aby skupić się na sobie, podjąć wysiłek i osiągnąć wartościowe rzeczy. Dotyczy to sfery osobistej, zawodowej, a nawet wszelkich sfer życia, które cenisz najbardziej. Każdy definiuje, co oznacza dla siebie sukces, więc różni się on w zależności od osoby.

Znajomość swojego celu życiowego jest ważna. Na przykład, zanim znalazłam swój, spędziłam lata pracując w korporacyjnym świecie, którego nie chciałam. Teraz jednak robię to, co jest dla mnie najbardziej znaczące, i to już od ponad ośmiu lat (w chwili pisania tego tekstu).

2. Postanowienie noworoczne

Pod koniec każdego roku ludzie zwykle zastanawiają się nad swoim noworocznym postanowieniem. Można to zrobić w dowolnym momencie roku też. Kluczowe jest, aby ocenić i zobaczyć, jak dobrze osiągnąłeś to, do czego dążysz i ponownie przygotować nowy plan.

Podoba mi się koncepcja postanowienia noworocznego. Ja również rozważam swoje zamiary często w ciągu roku. Posiadanie celów tygodniowych, miesięcznych, rocznych i długoterminowych jest pomocne w przypinaniu odpowiednich ram czasowych dla realizacji wszelkich projektów.

3. Cele zawodowe

Jeśli chodzi o cele zawodowe lub karierę, to prawdopodobnie wiąże się to z formalną oceną dokonaną przez szefa, jeśli jesteś zatrudniony. Z drugiej strony, jeśli pracujesz dla siebie, posiadanie punktów do mierzenia swoich sukcesów jest kluczowe, aby wiedzieć, jak dobrze się spisałeś i jak się poprawić. Kiedy nie podlegasz nikomu, jesteś odpowiedzialny przed samym sobą, prawda?

Pracuję w domu jako solopreneur. Obok bloga, współpracuję również z firmą. Mój plan blogowy na ten rok (w chwili pisania tego tekstu) obejmował dodanie nowych funkcji do mojego bloga, aby rozszerzyć moją działalność, i uaktualniłem go do wyższego planu.

4. Samodoskonalenie

Uczenie się przez całe życie jest wspaniałe, ponieważ każdy, kto je obejmuje, zawsze będzie dążył do tego, aby wiedzieć coraz więcej. To pomaga zarówno osobiście, jak i zawodowo. Kiedy wyznaczam sobie cele związane z blogowaniem, upewniam się również, że rozwijam potrzebne mi umiejętności, inwestując w kursy online.

5. Rodzina

Myślenie o tym, ile czasu spędziłeś z bliskimi, wspiera zapewnienie dobrej jakości czasu. W związku z niedawną blokadą w wielu krajach, nie było możliwości spotkania wielu osób. W niektórych krajach ludzie mogą teraz łatwiej się poruszać, biorąc pod uwagę ulepszenia dokonane dzięki kampaniom szczepień, ale nadal, należy być bardzo ostrożnym.

6. Samoopieka

Samoopieka i miłość własna są niezbędne dla każdego. Kiedy pracujesz ciężko (i inteligentnie), trzeba również poświęcić czas na relaks i uzupełnić z właściwego snu, odżywiania, pić wystarczająco dużo wody, i tak dalej. Ćwiczenia fitness, takie jak cardio, pomagają utrzymać formę i aktywność. Zastanów się nad swoimi nawykami i zapewnij sobie codzienną opiekę.

Reklamy

7. Spokój i duchowość

Medytacja, mindfulness i joga są częścią mojej codziennej rutyny spokoju. Najchętniej ćwiczę rano. Jeśli jeszcze nie medytujesz, dlaczego nie spróbować teraz, aby zobaczyć, jak się czujesz? Modlitwa, dziennik i wdzięczność – wszystko to pomaga na wiele sposobów.

8. Finansowe

Planowanie finansowe na przyszłość jest nieuniknione. To, ile zarabiasz dzięki swojej pracy lub jaki dochód czerpiesz ze swojego biznesu, to kluczowe rzeczy do rozważenia. Ważne jest również, aby myśleć o wydatkach, oszczędności, inwestycje i wszystko inne, co jest istotne.

Te 8 punktów może być wspólne dla większości ludzi. Jeśli pominąłem coś, co chciałbyś dodać, proszę o komentarz poniżej. A jak wygląda Twój okresowy przegląd celów życiowych?

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *