Recent News
Kilka rad dotyczących samodoskonalenia

Umiejętności komunikacyjne

Niezależnie od tego, jaki jest Twój zawód czy branża, posiadanie dobrych umiejętności komunikacyjnych wspiera sukces na różne sposoby. Nawet jeśli niektóre zawody wymagają ich więcej niż inne, w ostatecznym rozrachunku są one niezbędne. Formalnie lub nieformalnie, będą sytuacje, w których podejmowanie decyzji będzie wiązało się z koniecznością przekonania kolegów. Na przykład pokaż, co oba działy osiągną, robiąc rzeczy w określony sposób, aby sprzedać swój pomysł i otrzymać akceptację.

Spełniaj cele

Spełnianie różnego rodzaju celów jest częścią osiągania sukcesu zawodowego. Kiedy musisz przekonać kogoś lub różne inne osoby do przyjęcia twoich sugestii, zilustruj, jak na tym zyskają. W przeciwnym razie nie będą mieli motywacji, aby to zrobić.

Zamknij transakcję

W transakcji, takiej jak sprzedaż klienta, powinno być coś więcej niż tylko wzajemne korzyści. Mówi się, że klient jest królem, więc zawsze pokazuj mu, jak twój produkt lub usługa są najlepsze. To na nich należy się skupić. Nieuchronnie jednak, jeśli uda Ci się zabezpieczyć sprzedaż, po Twojej stronie jest dochód (Twoja nagroda).

Praca zespołowa

Lider zespołu musi motywować członków i pomagać im w postępie, aby osiągnąć wyznaczone cele. Kiedy pojawia się konflikt, wysłuchanie wszystkich zainteresowanych i rozwiązanie go jest sprawą podstawową. Pokazanie członkom zespołu, że akceptacja kompromisu jest słusznym rozwiązaniem, jest przykładem podejścia do tego problemu.

Są powody, aby być asertywnym, negocjować, używać również taktu. W tym artykule podkreśliłem korzyści (używając przykładów), jak przyjęcie sytuacji win-win wspiera interes każdego. Wykorzystaj to na swoją korzyść, w zależności od sytuacji i kiedy jest to właściwe.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *