Recent News
Umiejętności potrzebne do osiagnięcia sukcesu

Czy jesteś urodzonym liderem? Czy zamiast tego musisz pracować nad stymulowaniem takich umiejętności? Przywództwo ma wiele korzyści dla lepszego sukcesu, czy to w życiu osobistym czy zawodowym. Przeczytaj mój artykuł o rozwijaniu tych umiejętności dla osiągnięcia sukcesu.

Jestem blogerem zajmującym się samodoskonaleniem i wcześniej pracowałem w świecie korporacji. Po ukończeniu studiów na kierunku Administracja Biznesowa, dołączyłam do międzynarodowej firmy jako kierownik zespołu. Jednak bardziej pociąga mnie elastyczny czas pracy, więc przestawiłam się na przedsiębiorczość i pracę w domu. Blogowanie jest moim hobby i pobocznym zajęciem, podczas gdy ja również pracuję z firmą w marketingu, będąc swoim własnym szefem.

Oto kilka korzyści z rozwijania istotnych umiejętności dla sukcesu:

1. Nieformalny tytuł

Nieformalny przewodnik jest często najbardziej ceniony. Ludzie garną się do jego pomysłów, wsparcie przychodzi naturalnie. To autentyczna forma, w której istnieje dobrowolny wybór podążania. To charyzmatyczny typ osoby, która po prostu przyciąga zwolenników i członków zespołu, bez formalnego tytułu.

2. Tytuł formalny

Formalny szef ma oficjalny tytuł, zwłaszcza w organizacji. Ludzie mogą, ale nie muszą do niego zaglądać, ale są posłuszni z obowiązku i hierarchii. Kiedy menedżer nie ma naturalnych zdolności przywódczych, wtedy rozwijanie ich może być korzystne.

3. Porównanie

Nieformalny szef może często zyskać większe poparcie w porównaniu z formalnym, który nie jest szanowany i szczerze podziwiany przez członków zespołu. Na przykład w organizacji pracownicy mogą odmówić dania z siebie wszystkiego, gdy pracują nad projektem, w który nie do końca wierzą, a zamiast tego czują się zmuszeni do pracy. Z drugiej strony, menedżer, który albo naturalnie posiada umiejętności, albo się ich uczy, może być lepiej akceptowany przez członków zespołu i w efekcie uzyskać większe wsparcie i współpracę.

4. Przewodnik

Mentor pomaga innym poprzez wskazówki i zachętę. To prawdziwa przyjemność widzieć, jak podopieczni uczą się, rozwijają i robią postępy. Sukces i uznanie należą do całego zespołu!

5. Rozwój osobisty

Potrzeba osobistego rozwoju i samodoskonalenia jest rozpoznawana i ceniona. Poprzez odpowiednie szkolenie, budowanie umiejętności jest wzmocnione na lepsze. Przynosi to korzyści zarówno zespołowi, jak i poszczególnym osobom.

6. Zaufanie

Ktoś, komu ufasz i do kogo zwracasz się o pomoc, a w zamian za to on lub ona uczciwie zapewnia wsparcie. Nie powinno się próbować zniechęcać członków zespołu, którzy mogą się wyróżniać z zazdrości i manipulacji.

7. Produktywność zespołu

Aby grupa osiągała dobre wyniki, produktywność powinna być kluczowym obszarem uwagi. Szef kieruje członkami tak, aby dotrzymać terminów, uzyskując jak najlepsze wyniki. Kiedy rzeczy nie działają zgodnie z planem, jest okazja do poprawy, aby nie powtórzyło się to w przyszłości.

8. Rozwiązywanie konfliktów

Podejmowanie kluczowych decyzji to główna rola zaangażowana i spełnianie celów zespołu, które są zgodne z celami organizacyjnymi. Mogą pojawić się konflikty, ale dobry zespół znajduje rozwiązania zamiast wzajemnie się obwiniać i zawstydzać. Szef powinien odgrywać ważną rolę w rozwiązywaniu takich problemów, bez uszczerbku dla jakości wykonywanej pracy.

9. Agent zmian

Zarządzanie zmianami i kryzysami jest niezbędne w ciągle ewoluującym świecie. Niespodziewane wydarzenia, zmienność i wszystko, co przychodzi nagle tworząc chaos jest częścią życia. Szef oddziału powinien być wspierający, jednocześnie dbając o to, by zespół wciąż osiągał lepsze wyniki.

10. Realizuj cele

Cele zespołu powinny być zgodne ze strategicznymi celami organizacyjnymi. Wszystkie osiągnięte małe kamienie milowe przyczyniają się do osiągnięcia większych celów. Szersza wizja i misja są również po to, aby prowadzić w kierunku pożądanego sukcesu.

Czy to w sferze osobistej czy zawodowej, takie umiejętności i cechy pomagają zwiększyć wydajność zespołu. Na szczęście każdy z nas może się ich nauczyć, rozwinąć i udoskonalić, jeśli tylko tego chce.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *