Recent News
Cartagena

Wyobraź sobie wieżowce australijskiego Złotego Wybrzeża. Wyobraź sobie gwarny ul aktywności tajskich kurortów plażowych.

Wyobraź sobie architekturę Andaluzji. Co otrzymasz, gdy zmieszasz je razem? Zaskakująco, karaibskie miasto przy plaży w Kolumbii.

Cartagena, znana również jako Cartagena de Indias (Cartagena of the West Indies), jest zalanym słońcem miastem w północnej części Kolumbii.

Ma historię sięgającą czasów piratów i hiszpańskiego kolonializmu oraz teraźniejszość, która jest żywa i zróżnicowana.

Jest to połączenie luźnej południowoamerykańskiej kultury mañana (wszystko będzie zrobione jutro, tylko poczekaj i zobacz!) i dumnego, kochającego zabawę kolumbijskiego stylu życia.

Kolumbia jako cel podróży nie jest filiżanką kawy dla każdego. Ten drugi pod względem liczby ludności kraj Ameryki Południowej ma za sobą burzliwą przeszłość i teraźniejszość nękaną przez krwawe konflikty polityczne, destabilizujące grupy partyzanckie i paramilitarne, masowe porwania dla okupu i potężne kartele narkotykowe.

Ma jeszcze gorszą reputację i jest postrzegany jako oferujący tylko kilka atrakcji turystycznych wartych ryzyka. Departament Stanu Stanów Zjednoczonych ostrzega o ciągłych obawach o bezpieczeństwo podróżnych w dużej mierze w wyniku nielegalnego handlu narkotykami.

Jednak stwierdza się również, że „przemoc nadal wyraźnie spadała w większości obszarów miejskich, w tym w Bogocie, Medellin, Barranquilli i Cartagenie.”

Odkąd prezydent Álvaro Uribe objął urząd w 2002 roku, jego twarde podejście zwane „demokratycznym bezpieczeństwem” znacznie zwiększyło stabilność i bezpieczeństwo Kolumbii poprzez znaczne zwiększenie siły wojskowej i obecności policji w całym kraju.

Ze względu na poprawę bezpieczeństwa, oczekuje się, że statki wycieczkowe powrócą do portu morskiego w Cartagenie jesienią 2007 roku.

Podróżnicy do Kolumbii

Podróżni mogą doświadczyć lata, zimy, jesieni i wiosny w tym samym czasie, w zależności od lokalizacji. Karaibskie niziny przybrzeżne na tropikalnej północy są zawsze gorące.

Górski region Sierra Nevada de Santa Marta, na wysokości 18.700 stóp (5.700 m) nad poziomem morza – i zaledwie 26 mil (42 km) od linii brzegowej – szczyci się alpejskim klimatem z chłodnymi temperaturami, zazwyczaj w połowie lat 50-tych lub poniżej.

Na wysokości 2640 m n.p.m., stolica i największe miasto, Bogota (6,7 mln mieszkańców), rzadko nagrzewa się powyżej przyjemnych 20°C.

Jednak po wyjściu z samolotu w tropikalnej Cartagenie, upał uderza jak strzały z kolonialnych armat i zastanawiasz się, dlaczego opuściłeś stabilną jesienną pogodę Bogoty, aby być tutaj.

Wystarczy 10 minut jazdy z Międzynarodowego Lotniska Rafael Núñez, w sąsiedztwie Crespo, do starej części miasta, zwanej też Murowanym Miastem lub Corralito de Piedra, aby poznać odpowiedź:

Zamontowane armaty po jednej stronie, turkusowo-błękitne Morze Karaibskie po drugiej, a na wprost horyzont wypełniony apartamentowcami, które nie wyglądałyby nie na miejscu w otwarciu popularnego serialu CSI: Miami.

To właśnie różnorodność Cartageny – fizyczna, etniczna i historyczna – fascynuje odwiedzających i być może dlatego kolumbijski pisarz i laureat Nagrody Nobla Gabriel García Márquez wybrał to portowe miasto jako miejsce akcji swojej słynnej powieści Miłość w czasach cholery (1985).

Istnieją dwa główne obszary, w których można się zatrzymać w Cartagenie, w zależności od liczby pesos w portfelu i preferencji dla historii lub plaż.

Bocagrande (Big Mouth) to najnowocześniejsza dzielnica miasta, z mnóstwem restauracji, hoteli, apartamentowców, klubów nocnych, a nawet kasyn.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *