Recent News
Toronto

Wysokie, chude domy stoją ramię w ramię jak żołnierze na baczność. W wąskich uliczkach ludzie świętują beztrosko ten czerwcowy dzień – trąbiąc klaksonami, powiewając zielonymi flagami i krzycząc z radości. Święto narodowe? No, tak jakby. Portugalczycy właśnie wygrali mecz w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, a to jest ich osiedle.

Toronto składa się z wielu dzielnic takich jak ta: Little Italy, Chinatown, Greektown, Little India, Koreatown. Zwiedzanie tego miasta w kanadyjskiej prowincji Ontario jest jak podróż dookoła świata.

Od Europy po Azję, od Karaibów po Morze Śródziemne – różnorodność ponad 100 kultur nadaje miastu niepowtarzalny charakter. Każda narodowość ma swoją własną kuchnię, festiwale, importy, muzykę, język i tradycje, dlatego Toronto jest niepowtarzalnym miejscem do odwiedzenia i jeszcze wspanialszym miejscem do poznania i docenienia innych kultur.

Torontończycy są dumni z tej wielości i korzystają z niej w pełni. Masz ochotę na barszcz z buraków? Bajgle i lox? Sushi? Tędy.

Rozciągające się na brzegu jeziora Ontario, największe miasto w Kanadzie i piąte co do wielkości w Ameryce Północnej (po Nowym Jorku, Mexico City, Los Angeles i Chicago) jest niespodziewanie czyste, przyjemne i całkiem urocze.

Dzięki niskiemu wskaźnikowi przestępczości można bez obaw spacerować po mieście nocą. Oprócz dzielnic etnicznych, inne odrębne dzielnice maszerują swoim własnym rytmem, a odkrywanie ich po kolei jest dobrym początkiem zwiedzania miasta.

Dzielnice

Udaj się do tętniącego życiem centrum miasta i na Yonge Street, najdłuższą na świecie ulicę ciągnącą się od jeziora Ontario do odległej strony jeziora Superior, a znajdziesz tam międzynarodowe sklepy, restauracje, bary i miejsca imprez. W dzielnicy rozrywkowej w wielu teatrach wystawiane są najlepsze spektakle na Broadwayu, opery, produkcje klasyczne i lokalne.

Spójrz w dół i zobacz Canada’s Walk of Fame, gdzie legendy narodowe, takie jak Celine Dion, Jim Carrey i Wayne Gretzky, zostały uwiecznione za pomocą polerowanych marmurowych i granitowych gwiazd w postaci stylizowanych liści klonu, osadzonych w chodniku.

Tutaj znajduje się również Eaton Centre – ogromne, pięciowarstwowe centrum handlowe zamknięte w szklanych świetlikach i połączone z systemem metra – oraz Hockey Hall of Fame mieszcząca się w ozdobnym, historycznym budynku przy Yonge i Front St. Mieszka tu najobszerniejsza na świecie kolekcja pamiątek hokejowych, w tym Puchar Stanleya, prawdziwy Puchar Stanleya, jak również podróżująca replika.

Czy kiedykolwiek oglądałeś mecz baseballu w domu lub ze swojego pokoju hotelowego? Możesz zrobić jedno i drugie w Rogers Centre, stadionie z rozsuwanym dachem połączonym z hotelem Renaissance. Grają tu drużyny Toronto Bluejays, a drużyny NHL – Maple Leafs, NBA – Raptors i Toronto Rock Lacrosse – Air Canada Centre.

W centrum miasta znajduje się również The Village, największa w Kanadzie społeczność gejowska, gdzie Halloween obchodzone jest w szokującym stylu.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *