Recent News
Słabe granice

Wyobraź sobie scenariusz, w którym:

Nie pozwalasz ludziom wykorzystywać cię.

Nigdy nie musisz rozwiązywać problemów innych ludzi, chyba że naprawdę tego chcesz.

Nie dajesz się wciągnąć w bezsensowne kłótnie i gorące debaty.

Nie każda drobna rzecz, którą robi twoja rodzina, partner, przyjaciele, koledzy, przeszkadza ci lub martwi.

Chłodno patrzysz na to, jak inni wikłają się w dramaty. W rzeczywistości, ledwo pamiętasz, jak to jest być uwikłanym w bzdury w ogóle.

Teraz wyobraź sobie ten scenariusz odgrywający out, dzień po dniu po dniu. Nie podobałoby ci się to? Oczywiście, że byś chciał. Każdy by chciał.

To jest to, co dają ci silne, zdrowe granice.

Słabe granice i związki intymne

Uważam, że problemy z granicami są najtrudniejsze do rozwiązania na poziomie rodziny. Zawsze możesz rzucić tego dupka chłopaka/dziewczynę, rozwód jest zawsze, ale telefon lub dwanaście odległy, ale nigdy nie możesz rzucić swoich rodziców.

Jeśli masz problemy z granicami w swojej rodzinie, to jest bardzo prawdopodobne, że masz je w swoich romantycznych związkach, jak również. A twoje relacje są najlepszym miejscem, aby rozpocząć ich naprawę.

Szanse są w pewnym momencie byłeś w związku, który czuł się jak roller coaster: kiedy rzeczy były dobre, były świetne; kiedy rzeczy były złe, były katastrofą. I była prawie przewidywalna oscylacja między tymi dwoma – dwa tygodnie rozkoszy, a następnie tydzień piekła, a następnie miesiąc rozkoszy, a następnie straszne rozstanie, a następnie dramatyczne ponowne spotkanie. Jest to znak rozpoznawczy związku współzależnego i zazwyczaj reprezentuje dwie osoby niezdolne do silnych granic osobistych.

Mój pierwszy poważny związek był właśnie taki. W tamtym czasie czułem się bardzo namiętnie, jakbyśmy byli przeciwko światu. Z perspektywy czasu widać, że był on bardzo niezdrowy i jestem o wiele szczęśliwsza, że w nim nie byłam.

Słabe granice i potrzeba

Ludziom brakuje granic, ponieważ mają wysoki poziom potrzeb (lub w kategoriach psychologicznych, współzależności). Ludzie, którzy są potrzebujący lub współzależni, mają rozpaczliwą potrzebę miłości i uczucia od innych. Aby otrzymać tę miłość i uczucie, poświęcają swoją tożsamość i usuwają swoje granice.

(Jak na ironię, to właśnie brak tożsamości i granic czyni ich nieatrakcyjnymi dla większości ludzi w pierwszej kolejności).

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *