Recent News
Przestań rozpamiętywać przeszłość

Wina za przeszłość i zmartwienie o przyszłość są bezużytecznymi emocjami, które opóźniają naszą zdolność do życia dzisiaj w zrelaksowanej pewności siebie. Krzyczę głośno „Stop! Stop! Stop!” za każdym razem, gdy zaczynam bawić się myślami o użalaniu się nad sobą. Nie pozwól, aby cokolwiek zakłóciło twoją zdolność do cieszenia się dniem dzisiejszym.

Tylko pamiętaj: na osi czasu całego twojego życia, to jest prawdopodobnie niewielkie wydarzenie, nawet jeśli nie czujesz się tak jak ono.

Działaj atrakcyjnie

Mogą nadal chcieć być twoim przyjacielem. Mogą cię nienawidzić. Mogą wysyłać mieszane sygnały. Mogą cały czas dzwonić i pisać SMS-y. Mogą nigdy więcej się z tobą nie skontaktować. Mogą działać zdystansowanie i nadal dzwonić do ciebie, aby życzyć ci szczęśliwych urodzin (to stało się ze mną w czasie pisania). Mogą być zdezorientowani i zranieni i robić wszystko to, co powyżej. Żadna z nich nie powinna wpływać na ciebie.

Wróg publiczny #1 to przesadzanie z reakcją. Większość ludzi będzie zachowywać się ze złości lub niepokoju – obie są formami niezasłużonego uwielbienia. Zdejmij go lub ją z piedestału i nie wczytuj się w ich działania. Nie próbuj dowiedzieć się, dlaczego zrobili to czy tamto. Jest zbyt wiele zmiennych, aby znać motywacje stojące za tym konkretnym działaniem w tym konkretnym czasie. Nadmierne analizowanie nigdy nie dodało ani sekundy do niczyjego życia. Będzie ci dobrze z nimi lub bez nich. Jeśli musisz zmienić swoją tożsamość, aby je odzyskać, to tak naprawdę nic nie wygrywasz.

Bądź spokojny i skup się na tym, co jest w twojej kontroli, a nie na tym, co oni robią. Nie wychodź z drogi, aby z nimi rozmawiać, i nie wychodź z drogi, aby ich unikać. Jedno i drugie jest reaktywne. Pozwól sobie na wąski zakres luźnych reakcji na nich, bo tu już nie chodzi o nich. Chodzi o to, by zadbać o siebie.

Dobrą zasadą jest zmniejszenie skali interakcji w zależności od natężenia Twojego bólu – im bardziej Cię boli, tym mniej powinieneś mówić. Jeśli nadal do ciebie dzwonią, spokojnie powiedz im: „Hej, doceniam to, ale nie widzę sensu, żebyśmy już rozmawiali. Nie widzę cię tylko jako przyjaciela, więc proszę uszanuj to”.

Sukces w tym przypadku definiowany jest przez stopień, w jakim nie wpływają na Twój stan emocjonalny. Nie wchodź z nimi w interakcje, dopóki nie będziesz w stanie być w tej kwestii zrelaksowany i pewny siebie.

Nie ścigaj się

To nie tylko odpędza ich, ale ujawnia potrzebę i desperację. To nie jest to, co związki są o. Psycholog Wayne Dyer doskonale podsumowuje to w książce Your Erroneous Zones:

Związek oparty na miłości… to taki, w którym każdy z partnerów pozwala drugiemu być tym, co sam wybiera, bez oczekiwań i wymagań. To prosty związek dwóch osób, które kochają się tak bardzo, że każda z nich nigdy nie oczekiwałaby od drugiej osoby czegoś, czego sama by nie wybrała dla siebie. Jest to związek niezależności, a nie zależności.

-Wayne Dyer

Ona jest tym, kim jest, i nie powinieneś próbować jej zmieniać. Szanuj jej wybór i nie daj się omamić działaniem, jakby była jedyną dziewczyną dla ciebie. Może i miała z tobą chemię przez ten okres czasu, ale nie jest ostatnim kubkiem wody na Saharze. Nie potrzebujesz jej. Możesz się tak czuć, ale tak nie jest. Potrzebujesz jedzenia. Potrzebujesz powietrza i wody. Potrzebujesz bezwarunkowej wiary w siebie. Nie potrzebujesz konkretnego mężczyzny czy kobiety.

Poza tym wiara w to, że on lub ona jest lepsza od wszystkich innych jest obrazą dla dosłownie milionów innych ludzi, których uznałbyś za atrakcyjnych i inteligentnych. Pamiętam, że kiedy moja dziewczyna odeszła, to czułem się tak, jakby cała ta demografia dziewczyn odeszła razem z nią.

„Nigdy nie znajdę kogoś takiego jak ona”. Nie wierz w to gówno! Niezależnie od jej cech (czarna, biała, wysportowana, chrześcijańska, muzułmańska, inteligentna, zabawna, opiekuńcza, napędzana, wyluzowana, itp.).

Twój brak odkrycia w żaden sposób nie czyni jej wyjątkową.

Zastrzeżenie: Gorąco polecam wziąć trochę czasu wolnego, aby uzyskać nad swoim ex przed skokiem z powrotem w scenie randkowej. Czas jest inny dla każdego, ale ogólnie rzecz biorąc, powinieneś poczekać, aż będziesz mógł uniknąć porównywania nowej osoby do swojego ex. Nowa osoba zasługuje na jak największą czystą kartę, jak to tylko możliwe. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest natychmiastowe rozpoczęcie randki z nową osobą, aby „wypełnić pustkę”, którą ex zostawił za sobą.

Pozbądź się wszelkich przypomnień o nich (w granicach rozsądku)

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *