Recent News
Nagrody

Coraz częściej firmy wiążą komunikaty dotyczące nagród z szerszym planem działania – na przykład z podnoszeniem kwalifikacji i ścieżkami edukacyjnymi, czy też ze sprawnością i mobilnością wewnętrzną. Jedna z firm, z którą współpracowaliśmy, powiązała swoje oferty z „nieograniczonymi możliwościami” i dała pracownikom kontrolę nad playlistami edukacyjnymi, projektami i pracą za granicą.

Monitoruj i rozwijaj się. Liderzy muszą być zwinni i zdawać sobie sprawę, że krajobraz będzie się nadal przekształcał. Preferencje pracowników będą się zmieniać. Dziś „uczenie się jest nową emeryturą”. Firmy mogą eksperymentować z oferowaniem puli na naukę lub dodatku, na przykład skierowanego na nowe umiejętności do pracy; kształcenie mogłoby być zamienione na składki emerytalne. Można też wprowadzić zachęty do „intraprzedsiębiorczości”, takie jak system punktów za kreatywny wkład w firmę.

Indywidualizacja nie oznacza całkowitego wyboru. Pracodawcy tworzą oferty w oparciu o preferencje pracowników, dlatego tak ważny jest krok pierwszy – dane i spostrzeżenia. Należy też określić kompromisy. Na przykład, oferowanie wszystkim takich samych możliwości podnoszenia kwalifikacji może być zbyt kosztowne.

Dzisiejsze oferty całkowitego wynagrodzenia muszą nadążać za dynamiczną i rosnącą heterogenicznością preferencji i postrzeganych wartości pracowników. Konkurencyjne wynagrodzenia są ważne, ale stanowią tylko jeden element układanki. Kluczowe jest, aby firmy skupiały się na potrzebach całej osoby, a nie na wymaganiach związanych z pracą, i oferowały świadczenia, które pracownicy cenią. Prawdziwym wyróżnikiem dla firm, które chcą przyciągnąć, zatrzymać i zmotywować utalentowanych pracowników jest dostosowanie i komunikacja. Pracodawcy, którzy przekształcają swoje oferty w zakresie całkowitego wynagrodzenia, mając na uwadze ten cel, stworzą trwałe korzyści dla wszystkich interesariuszy i uzyskają znaczącą przewagę konkurencyjną w nieustannie trwającej wojnie o talenty.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *